Приділяти увагу військово-спортивному вихованню молоді в м.Рівне наша організація розпочала ще у 1987 році. Військово-патріотичні клуби були створені на базі середніх шкіл міста № 2, 9, 19, 21, а першими керівниками були Олег Ігуменьшев, Сергій Коротун, Володимир Тищенко, Юрій Лєщик. В 1991 році на чемпіонаті України з рукопашного бою серед курсантів ВПК збірна міста Рівне зайняла 5 місце.
Сьогодні в місті працює військово-спортивний центр ім. воїна-інтернаціоналіста
М.Веремчука нагородженого Орденом Леніна (посмертно). Центр був створений за ініціативою Рівненської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану в квітні 2002 року на базі СШ № 23 керівником якого являється генерал-лейтенант запасу Доліч В.В.
За підсумками спортивної спартакіади 2004 року, серед молоді м.Рівне, військово-спортивний центр зайняв ІІ місце.
Мета діяльності і основні задачі центру:
1. Центр створений з метою залучення дітей та молоді до занять військово-патріотичного виховання, фізичній культурі і спорту, зміцненню їх здоров’я, створення умов для занять військовій та спортивній підготовці.
2. Підготовка призовників до служби в Збройних Силах України:
- гармонійний розвиток особистості;
- військово-патріотичне виховання;
- створення матеріально-технічної бази для розвитку патріотичного виховання і спорту;
- організація і проведення культурних заходів, військово-спортивних зборів, змагань.
Важливою ланкою в роботі з молоддю,
організації виховного процесу, підготовці до військової служби РМО УСВА бачить в організації виховного процесу військово-патріотичних клубів.
Основною метою ВПК є формування гармонійно розвинутої особистості з активною громадською думкою.
Направленнями роботи ВПК є вивчення історії і традицій армії, розвиток в системі фізичного виховання за різними напрямками прикладних видів спорту, допомога дітям-сиротам, ветеранам та пенсіонерам.Військово-спортивний клас ЗОШ № 21 (початок 90-х)

В 1988 році до міському комсомолу та Спілки ветеранів Афганістану за бажанням учнів 9-го класу 21-ї школи прийняти участь в роботі військово-патріотичного клубу звернулася класний керівник Чаплинська Інна Яківна. Міським комітетом комсомолу та правлінням Спілки ветеранів Афганістану було прийнято рішення залучити хлопців до занять та тренувань у військово-патріотичному клубі "Десантник", заснованого в 1987 році (інструктор Коротун Сергій Ігорович), який на той час мав спортивно-тренувальну базу в ЗОШ № 2 та ЗОШ № 15. Метою діяльності клубу було військово-патріотичне виховання молоді, що включало фізичну підготовку, рукопашний бій, стрибки з парашутом, вогневу підготовку, підривну справу, роботу з засобами зв’язку тощо. Щорічно проводилися двотижневі збори з проведенням занять та виконання тактичних завдань навчальними взводами. Велику допомогу в матеріальному забезпеченні, організації та проведенні занять надавали штаб та військові частини 13-ї Армії, міський комітет комсомолу, Спілка ветеранів Афганістану. Значну підтримку з організації занять та наданню приміщень для проведення навчання надала директор 21-ї школи Калініна Алевтина Вікторівна та військова кафедра Українського інституту інженерів водного господарства (нині НУВГП). Першими курсантами 21-ї школи були Олександр Лістратов, Валентин Демчук, Олег Дукач, Андрій Чаплинський, Олександр Новік, Дмитро Лаптєв, Андрій Горобець, Сергій Бобришев, Павло Демчина та інші.

     

Навчальний рік 1989 року був відзначений перебазуванням ВПК "Десантник" в ЗОШ № 21, а Коротун Сергій Ігорович призначений військовим керівним школи. Загальна кількість курсантів клубу нараховувала близько 90 осіб (1989), при тому більша частина складу була сформована з учнів 21-ї школи. В роботі клубу приймали учать і учениці ЗОШ № 21. Восени 1989 року курсанти клубу провели тижневий похід по Карпатам, виступали з показовими виступами в школах міста Рівне, м. Ковель, в районах області. Багато курсантів стали спортсменами парашутистами (Олександр Бойко та ін.).

   

Значним здобутками запам’ятався 1991 рік. На І-х Всеукраїнських змаганнях по рукопашному бою серед курсантів ВПК (м. Черкаси) наші випускники Олександр Калишев (1991) і Олександр Бойко (1991) зайняли відповідно 3-є та 2-ге місця у своїх вагових категоріях, а команда м. Рівне зайняла в загальному заліку п’яте місце по Україні серед 24 команд. 

Значний вклад в роботу клубу внесли вчителі фізвиховання школи Володимир Іванович Деркач, Віктор Сергійович Бушинський, Степан Григорович Мельничук, вчителі фізики Яків Моїсеєвич Грифко та Олег Миколайович Жилюк допомагали курсантам опанувати засоби зв’язку.

Навіть в важкі часи перших років Незалежної України клуб продовжував працювати і в 1992 році в школі був сформований, першій в місті, військово-спортивний клас до складу якого входило 18 учнів, замісником командира навчального взводу (старостою військово-спортивного класу) був призначений Віктор Ковальчук. Всі курсанти класу отримали форму і знаки відмінностей. Поповнити навчальне військове матеріально-технічне забезпечення школи для військово-спортивного класу допомогло Рязанське вище десантне двічі Червонопрапорне училище (рос. РВДДКУ). Заняття військово-спортивного класу починалися о 7-й годині ранку з зарядки та обтирання снігом, в зимовий період. В навчальній програмі були проведені певні зміни, крім тренувань і занять поза навчанням в розкладі, на тиждень, було 4 години військової підготовки, 6 годин фізвиховання, всі інші заняття проводилися згідно загальної освітньої програми. Після занять проводилися 2 години самопідготовки, а ввечері тренування, стрільба, парашутно-десантна підготовка. Щорічно курсанти класу проходили 10-ти денні військові збори в районі аеродрому Воронів Гощанського району.

Частина курсантів клубу та військово-спортивного класу обрали для себе військовий фах, як подальшу професію, поступили до військових училищ та інститутів і сьогодні вони продовжують службу в Збройних Силах України. Серед них Олег Дукач  (1989), Дмитро Лаптєв (1989), Віктор Ковальчук (1995), Павло Машлай (1995) та інші.Сделать бесплатный сайт с uCoz